1 TIME

SUNDHEDSTRÆNING FOR KVINDER (2023)

Antal tilmeldte:
5/30
Årgang:
1945-1985
Køn:
Kvinder
Pris:
2.090,00 DKK
03/09/2025 - 17/05/2026 Mørkhøj skole Onsdag 17:00-18:00 Instruktør: Lotte Askler Mørch
Beskrivelse

HOLDET FOR DIG DER VIL BEVÆGE DIG PÅ EN SJOV, VARIERET OG UFORPLIGTENDE MÅDE – SAMMEN MED ANDRE KVINDER. 

Her får du en god blanding af bevægelse, sved på panden, grin og fællesskab. 
Vi træner med bolde, styrkeøvelser, dans, yoga, stræk og balance – og leger også med elementer fra forskellige boldspil som basketball, badminton og floorball. 

TRÆNINGEN 
Hver uge byder på nye øvelser og inspiration, da holdet har skiftende trænere med forskellige fokusområder. - Du bliver udfordret alsidigt og kan samtidig tage det i dit eget tempo. Det vigtigste er, at vi har det sjovt, får bevæget os og passer på kroppen. 

PRAKTISK INFO 

  • Hav behageligt tøj med som du kan bevæge dig i, og gerne et par indendørs sko, da det vil være at foretrække i nogle spil.  

  • Medbring drikkedunk. 

  • Vi har flere lokationer, men du kan finde adresserne og vej til den rigtige hal HER 

  • Det er altid muligt at komme til prøvetime, så man kan smage på holdet.  

  • Bemærk, at efter tilmelding, kan mails fra GIF-Gymnastik risikere at ryge i spam/reklame indbakken. 

  • Træningen følger skolernes ferieplan (medmindre andet er meldt ud af instruktøren). 

 

Pris: 2.090,00 DKK


Jeg har ingen profil - Opret og tilmeld Jeg har en profil – Login og tilmeld
Underviser Mentor
Lotte Askler Mørch

Instruktør

10